yükleniyor

Wafbone E-Posta Outlook Kurulumu

POP3 Gelen Mail Sunucu: mail01.wafbone.com | Gelen Sunucu Port: 995 | Güvenlik Tipi: SSL

SMTP Giden Mail Sunucu: mail01.wafbone.com | Giden Sunucu Port: 465 | Güvenlik Tipi: SSL

Outlook kurulum işlemini yapmadan en az 1 saat önce NS adreslerinizi ns1.wafbone.com ve ns2.wafbone.com adreslerine yönlendirmeniz gerekmektedir.

   ADIM 1                                                                                            ADIM 2 

  

1. Elle Kurulum veya Ek Sunucu Türlerini Seçerek ileriye tıklayın.

2. POP3 olarak Kurulum yapmalıyız, bu yüzden karşımıza gelen seçeneklerde POP veya IMAP seçeneğini işaretleyerek ileri tuşlayalım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ADIM 3 


3. Bu etapta ise karşımıza açılan penceredeki tüm bilgileri 3. ADIM'daki resimde belirtildiği gibi doldurmamız gerekmektedir. Burada gelen ve giden posta sunucularına mutlaka mail01.wafbone.com yazılmalıdır. Bilgiler doldurulduktan sonra sağ alt kısımda bulunan "DİĞER AYARLAR" sekmesini tıklayalım.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ADIM 4                                                                                           ADIM 5 


   

4. Karşımıza gelen küçük pencerenin üst kısmında "Giden Sunucusu "sekmesine giriş yapalım. 4. Adımdaki resimde belirtildiği gibi "Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor" bölümünü tiki işaretliyoruz.

5. Daha sonra Giden Sunucusunun hemen yanındaki sekme olan "Gelişmiş"  ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Burada ise 5. Adımdaki resimde gösterildiği gibi "Gelen Sunucu (POP3) değerini 995" "Giden Sunucu (SMTP) değerinide 465" olarak belirlememiz gerekmektedir. "Bu sunucu şifreli bir bağlantı "SSL" gerektirir" ibaresindeki tik işareti koyuyoruz. Aşağıdaki Şifreli Bağlantı türünü kullan kısmını hemen yanındaki bölümüde "SSL" olarak ayarlıyor sonrasında tamam butonuna tıklıyoruz.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ADIM 6     6. Bu son etapta ise "Hesap Ayarlarını Sına" butonuna tıklayarak ayarlarımızı test ediyoruz. Yapılan işlemin sonunda her 2 bölümde de "tamamlandı" uyarısı veriyor ise işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 

Bu ayarları doğru bir şekilde yaptığınız halde hata alıyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!